• Bal Karnawałowy

16.02.2022

Karnawał, to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe.

W piątek 11 lutego 2022 roku uczniowie klasy 0, II i III zorganizowali klasowe bale karnawałowe. Tego dnia od rana dzieci dekorowały swoje klasy, a następnie przebrały się w przygotowane wcześniej stroje  karnawałowe. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce – przy rytmach wesołej muzyki, wspólne zabawy i konkursy. Oczywiście nie zabrakło słodkiego poczęstunku. Kiedy czas zabawy dobiegł końca każdemu było żal opuszczać salę balową. Dzieci do domu wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami.

05.02.2022

Dnia 27 stycznia odbyło się pierwsze spotkanie pierwszoklasistów z biblioteką szkolną. Dzieci po raz pierwszy zetknęły się z tak ogromną liczbą książek. Pani Romana Synak odpowiedzialna za czytelnictwo w naszych szkolnych murach znakomicie wprowadziła przyszłych czytelników w tajniki wypożyczania. Spotkanie  z bibliotekarką przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze. Z pewnością biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Po takim wprowadzeniu, nastąpił moment pasowania ucznia na czytelnika. Pasowanie to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Głównym celem pasowania jest zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Na zakończenia spotkania Pani Romka wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy i wypożyczyła pierwsze książki, których treść z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

• Bal karnawałowy u pierwszaków

02.02.2022

Karnawał to miła, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas w szkole, 21 stycznia  pierwszoklasiści bawili się na balu karnawałowym. Sala lekcyjna, na potrzebę chwili, zamieniła się w salę balową. Dzieci wspaniale bawiły się uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach. Wszyscy uczniowie stanęli na wysokości zadania i wspólnie z rodzicami przygotowali wymarzone stroje. W trakcie imprezy nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. To były niezapomniane chwile. Cytując jednego z uczestników zabawy: ”To był jeden z piękniejszych dni w moim życiu”.

• Dzień Babci i Dzień Dziadka

02.02.2022

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych Kochanych Babć i Dziadków. Kiedyś każdy z nas był dzieckiem i pamięta, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają dziadkowie. Obchodzone 21 stycznia Święto Babci i dzień później Święto Dziadka  to symboliczne uroczystości zapisane na stałe w kalendarzu naszej szkoły. To właśnie z tej okazji uczniowie kl. I-III postanowili przygotować dla swoich kochanych Babć i Dziadków własnoręcznie wykonane upominki, które wręczyli dziadkom deklamując wierszyki i śpiewając piosenki wyuczone w szkole.

• Klasowe wigilie w naszej szkole

02.02.2022

Są święta w naszym kalendarzu – najdroższe i najbliższe,
              co wywołują falę marzeń – najczulszych i najmilszych.
              Ten nastrój wszystkim się udziela. Ogarnia serca, duszę
              – radością szczęścia i wesela i czystych, wielkich wzruszeń.

Te ukochane przez wszystkich święta to

BOŻE NARODZENIE….

Wigilijny czas skłania nas przede wszystkim do dzielenia się dobrem. Dlatego też uczniowie klasy pierwszej pozytywnie odpowiedzieli na apel naszego Szkolnego Klubu Wolontariatu „Odcisk dobra” i zorganizowali w klasie zbiórkę pieniędzy na zakup gier planszowych dla małych pacjentów Oddziału Dziecięcego w Kościerzynie i Oddziału Rehabilitacji Dziecięcej w Dzierżążnie. Najmłodsi uczą się w ten sposób nie być obojętnym wobec chorych, którzy ten świąteczny czas muszą spędzać w szpitalu, poza swoimi rodzinami. Doceniając fakt bycia w dobrym zdrowiu, pierwszaki i pozostali uczniowie mogli zgodnie z tradycją panującą w naszej szkole spotykać się przed świętami Bożego Narodzenia na klasowych wigiliach. Uczniowie przygotowali uroczysty poczęstunek. Wspólnie spędzony czas wywołał radosne chwile, pełne wzruszeń i dobrych życzeń. Dzieląc się opłatkiem i śpiewając kolędy złożyli sobie świąteczne życzenia.