• Wykaz podręczników dla klasy „0”

Podręczniki zamówione przez wychowawcę.

Koszt 177 zł.

Płatne we wrześniu 2023r.

Do szkoły potrzebne będą:

- kapcie

- kubek do herbaty

- kredki,

- 2 ołówki,

- gumka,

- temperówka,

- nożyczki,

- klej,

- farby i pędzelek,

- plastelina

- bloki:

• rysunkowy biały  i kolorowy
              • techniczny biały i kolorowy

- teczka do prac

Wszystko podpisane lub zaznaczone symbolem!

• Sukces w V Kaszubskiej Olimpiadzie Sportowej w Lipuszu

19.06.2023

6 czerwca 2023r. nasi uczniowie uczący się języka regionalnego – kaszubskiego z klas IV-VI reprezentowali szkołę w V Kaszubskiej Olimpiadzie Sportowej „Dali, chùtczi, mòcni – spòrtowé rozegracje w Remùsowim Lipnie” w Lipuszu.

Uczniowie rywalizowali w siedmiu konkurencjach sportowych takich jak: szczudła, kùlanié krãgla ,gùzë, stolemòwi kam, skòczk, ramsczi kóń, oraz pùszczówką w Gòliata.

Oprócz konkurencji sprawnościowych do wykonania było również zadanie, polegające na rozwiązaniu testu ze słownictwa sportowego. Dodatkowe punkty można było zdobyć za kibicowanie, stroje, okrzyki i baner.

W każdej konkurencji brali udział osobno chłopcy i dziewczęta. Nasi reprezentanci aż w pięciu konkurencjach stanęli na podium.

• „Szczudła” – Jan Rekowski zajął I miejsce

oraz Amelia Kleinszmidt zajęła II miejsce

• "Pùszczówką w Gòliata” – Henryk Mazurkiewicz  zajął  I miejsce
              •  „Stolemòwi Kam” – Martyna Kosznik oraz Filip Binczyk zajęli  III miejsce
              • W teście ze słownictwa sportowego – Karolina Kulas zajęła I miejsce
              • Za kibicowanie, stroje, okrzyki i baner grupa zajęła  również I miejsce

W ogólnej klasyfikacji nasza drużyna  zajęła I miejsce.

Oprócz zabaw na uczniów czekały różne niespodzianki i atrakcje. Każdy z uczestników otrzymał talon na popcorn, watę i picie, a podczas przerwy  czekały na nich bułki z kiełbaską.
              Udział w Olimpiadzie był dla uczniów wspaniałą zabawą i  już teraz zadeklarowali chęć udziału w kolejnej edycji za rok.

• Biwak

11.06.2023

Piątego czerwca, uczniowie klasy siódmej i ósmej z wychowawcami wyjechali na biwak nad jezioro Wielkie Sarnowicze.

Pierwszego dnia, po rozbiciu namiotów i zabezpieczeniu terenu, odbył się turniej strzelania z wiatrówki do tarczy. Wieczorem wszyscy zebrali się przy ognisku. Następnego dnia wybraliśmy się na leśną wędrówkę do miejscowości Dywan. Po drodze odwiedziliśmy miejsca pamięci związane z historią II wojny światowej. Gdy wróciliśmy do obozowiska, czekał na nas konkurs związany z odszyfrowaniem wiadomości zapisanej alfabetem Morse’a. Po obiedzie graliśmy w rzutki i inne gry terenowe. Gdy zapadł zmrok, znów wspólnie usiedliśmy do ogniska. W odwiedziny przyjechał Pan Dyrektor i razem śpiewaliśmy piosenki.

To był niezwykły czas spędzony na łonie przyrody, a wspólnie spędzone chwile długo zostaną w naszej pamięci.

11.06.2023

1 czerwca 2023 r. z okazji Dnia Dziecka, uczniowie klasy VII i VIII  udali się wraz z opiekunami na wycieczkę rowerową, której głównym celem było obcowanie z przyrodą i aktywne spędzenie czasu wolnego.

Trasa naszej wycieczki wiodła poprzez Turzonkę, aż do Małego Jabłuszka. Tam, dzięki życzliwości pana Marka Rolbieckiego mogliśmy miło spędzić czas. Atrakcje były różne: gra w piłkę siatkową, łowienie ryb z pomostów oraz pieczenie kiełbasek przy ognisku.

W drodze powrotnej zmieniliśmy trasę wycieczki, żeby podziwiać piękno naszej okolicy.

Opiekunami wycieczki byli wychowawcy klasy VII i VIII, pan Marek Falkowski i Przemysław Kozłowski.

• Wycieczka Północne Kaszuby

15.06.2023

Wczesnym rankiem 31maja 2023 roku uczniowie klas IV- VIII w ramach zajęć  języka regionalnego – kaszubskiego  udali się na wycieczkę po Północnych Kaszubach. Głównym celem wycieczki było poznanie piękna ziemi kaszubskiej, ciekawych miejsc i różnorodności kaszubskiej kultury i sztuki.

Pierwszym punktem zwiedzania była Latarnia Morska im. Stefana Żeromskiego w Rozewiu, gdzie wejście na sam szczyt wymagało pokonania ok. 140 stopni. Uczniowie bardzo chętnie podjęli się tego wyzwania.

Następnie udali się do Helu, gdzie pokonali spacer do charakterystycznego pomnikowego Kopca w pobliżu Cypla Helskiego, przy bez wątpienia jednej z najbardziej malowniczych tras spacerowych na polskim Wybrzeżu. Dalej podążyli w kierunku Fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego , gdzie mogli  podziwiać oraz zapoznać się z trybem życia wyjątkowych morskich ssaków i dowiedzieć się o problemach ochrony przyrody Bałtyku. Kolejnym punktem wycieczki był Puck. Najpierw uczniowie udali się do miejsca Zaślubin Polski z Morzem, a następnie do  manufaktury – huty szkła, w której uczniowie podczas pokazu mogli podziwiać skomplikowany bardzo ciekawy proces powstawania szklanych wyrobów krok po kroku!

Z wycieczki wrócili do domów zadowoleni i pełni wrażeń.