Wykaz podręczników dla klasy „0”
22.06.2023Podręczniki zamówione przez wychowawcę.
Koszt 177 zł.
Płatne we wrześniu 2023r.
Do szkoły potrzebne będą:
- kapcie
- kubek do herbaty
- kredki,
- 2 ołówki,
- gumka,
- temperówka,
- nożyczki,
- klej,
- farby i pędzelek,
- plastelina
- bloki:
- rysunkowy biały i kolorowy
- techniczny biały i kolorowy
- teczka do prac
Wszystko podpisane lub zaznaczone symbolem!
Sukces w V Kaszubskiej Olimpiadzie Sportowej w Lipuszu
19.06.20236 czerwca 2023r. nasi uczniowie uczący się języka regionalnego – kaszubskiego z klas IV-VI reprezentowali szkołę w V Kaszubskiej Olimpiadzie Sportowej „Dali, chùtczi, mòcni – spòrtowé rozegracje w Remùsowim Lipnie” w Lipuszu.
Uczniowie rywalizowali w siedmiu konkurencjach sportowych takich jak: szczudła, kùlanié krãgla ,gùzë, stolemòwi kam, skòczk, ramsczi kóń, oraz pùszczówką w Gòliata.
Oprócz konkurencji sprawnościowych do wykonania było również zadanie, polegające na rozwiązaniu testu ze słownictwa sportowego. Dodatkowe punkty można było zdobyć za kibicowanie, stroje, okrzyki i baner.
W każdej konkurencji brali udział osobno chłopcy i dziewczęta. Nasi reprezentanci aż w pięciu konkurencjach stanęli na podium.
- „Szczudła” – Jan Rekowski zajął I miejsce
oraz Amelia Kleinszmidt zajęła II miejsce
- "Pùszczówką w Gòliata” – Henryk Mazurkiewicz zajął I miejsce
- „Stolemòwi Kam” – Martyna Kosznik oraz Filip Binczyk zajęli III miejsce
- W teście ze słownictwa sportowego – Karolina Kulas zajęła I miejsce
- Za kibicowanie, stroje, okrzyki i baner grupa zajęła również I miejsce
W ogólnej klasyfikacji nasza drużyna zajęła I miejsce.
Oprócz zabaw na uczniów czekały różne niespodzianki i atrakcje. Każdy z uczestników otrzymał talon na popcorn, watę i picie, a podczas przerwy czekały na nich bułki z kiełbaską.
Udział w Olimpiadzie był dla uczniów wspaniałą zabawą i już teraz zadeklarowali chęć udziału w kolejnej edycji za rok.68
Biwak
11.06.2023Piątego czerwca, uczniowie klasy siódmej i ósmej z wychowawcami wyjechali na biwak nad jezioro Wielkie Sarnowicze.
Pierwszego dnia, po rozbiciu namiotów i zabezpieczeniu terenu, odbył się turniej strzelania z wiatrówki do tarczy. Wieczorem wszyscy zebrali się przy ognisku. Następnego dnia wybraliśmy się na leśną wędrówkę do miejscowości Dywan. Po drodze odwiedziliśmy miejsca pamięci związane z historią II wojny światowej. Gdy wróciliśmy do obozowiska, czekał na nas konkurs związany z odszyfrowaniem wiadomości zapisanej alfabetem Morse’a. Po obiedzie graliśmy w rzutki i inne gry terenowe. Gdy zapadł zmrok, znów wspólnie usiedliśmy do ogniska. W odwiedziny przyjechał Pan Dyrektor i razem śpiewaliśmy piosenki.
To był niezwykły czas spędzony na łonie przyrody, a wspólnie spędzone chwile długo zostaną w naszej pamięci.
37
Dzień Dziecka
11.06.2023281 czerwca 2023 r. z okazji Dnia Dziecka, uczniowie klasy VII i VIII udali się wraz z opiekunami na wycieczkę rowerową, której głównym celem było obcowanie z przyrodą i aktywne spędzenie czasu wolnego.
Trasa naszej wycieczki wiodła poprzez Turzonkę, aż do Małego Jabłuszka. Tam, dzięki życzliwości pana Marka Rolbieckiego mogliśmy miło spędzić czas. Atrakcje były różne: gra w piłkę siatkową, łowienie ryb z pomostów oraz pieczenie kiełbasek przy ognisku.
W drodze powrotnej zmieniliśmy trasę wycieczki, żeby podziwiać piękno naszej okolicy.
Opiekunami wycieczki byli wychowawcy klasy VII i VIII, pan Marek Falkowski i Przemysław Kozłowski.
10
Wycieczka Północne Kaszuby
15.06.2023Wczesnym rankiem 31maja 2023 roku uczniowie klas IV- VIII w ramach zajęć języka regionalnego – kaszubskiego udali się na wycieczkę po Północnych Kaszubach. Głównym celem wycieczki było poznanie piękna ziemi kaszubskiej, ciekawych miejsc i różnorodności kaszubskiej kultury i sztuki.
Pierwszym punktem zwiedzania była Latarnia Morska im. Stefana Żeromskiego w Rozewiu, gdzie wejście na sam szczyt wymagało pokonania ok. 140 stopni. Uczniowie bardzo chętnie podjęli się tego wyzwania.
Następnie udali się do Helu, gdzie pokonali spacer do charakterystycznego pomnikowego Kopca w pobliżu Cypla Helskiego, przy bez wątpienia jednej z najbardziej malowniczych tras spacerowych na polskim Wybrzeżu. Dalej podążyli w kierunku Fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego , gdzie mogli podziwiać oraz zapoznać się z trybem życia wyjątkowych morskich ssaków i dowiedzieć się o problemach ochrony przyrody Bałtyku. Kolejnym punktem wycieczki był Puck. Najpierw uczniowie udali się do miejsca Zaślubin Polski z Morzem, a następnie do manufaktury – huty szkła, w której uczniowie podczas pokazu mogli podziwiać skomplikowany bardzo ciekawy proces powstawania szklanych wyrobów krok po kroku!
Z wycieczki wrócili do domów zadowoleni i pełni wrażeń.
27
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie