Zapraszam uczniów do udziału w konkursach, lekcjach WF on-line oraz szkoleniach w ramach programu SKS.
Szczegóły znajdziecie na stronie www.wszs.pomorze.pl lub w załączonych plikach.
Ze sportowym pozdrowieniem
Przemysław Kozłowski
Zapraszam uczniów do udziału w konkursach, lekcjach WF on-line oraz szkoleniach w ramach programu SKS.
Szczegóły znajdziecie na stronie www.wszs.pomorze.pl lub w załączonych plikach.
Ze sportowym pozdrowieniem
Przemysław Kozłowski
Z okazji Świąt Wielkanocnych, chociaż tak innych, składamy wszystkim Rodzicom, Uczniom oraz ich Rodzinom, a także wszystkim Dobroczyńcom Szkoły najserdeczniejsze życzenia. Niech ten wyjątkowy czas napełni Państwa serca otuchą i nadzieją oraz pozwoli przezwyciężyć nawet największe trudności związane z zaistniałą sytuacją. Zdrowych, spokojnych, pogodnych i radosnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych wiarą, nadzieją i miłością oraz błogosławieństwa Zmartwychwstałego Chrystusa z radosnym Alleluja
życzy Dyrektor i Grono Pedagogiczne SP Kalisz
W związku z rozporządzeniami MEN z dnia 20 marca 2020 r. na szkole ciąży obowiązek zorganizowania uczniom zajęć na odległość. Również w naszej szkole od zeszłego tygodnia nauczyciele poszczególnych przedmiotów organizują różne sposoby pobierania nauki przez uczniów. To na Was, Drodzy Rodzice spoczywa obowiązek zapewnienia dzieciom środków łączności ze szkołą: komputera, laptopa, tabletu, czy też komórki. Oczywiście uwzględniamy wszelkie problemy techniczne, dlatego proszę się z nami skontaktować, jeżeli takowe występują. Postaramy się pomóc. Uczniowie mają obowiązek uczestniczyć w zajęciach i wiemy, że ogromna większość to robi. Rodzice, którzy mają słaby zasięg Internetu lub nie mogą zapewnić swoim dzieciom łączności elektronicznej proszeni są o kontakt ze szkołą w celu rozwiązania zaistniałego problemu. W ostateczności istnieje możliwość odbierania materiałów do nauki dla dziecka ze szkoły. Sposób organizacji przekazywania prac w wersji papierowej zostanie ustalona indywidualnie.
Uczniowie mogą pracować w dowolnych godzinach. Nauczyciele zadają pracę na konkretny dzień, przesyłając materiały dzień wcześniej. Kontaktujemy się z dziećmi za pomocą: e-mail, strony internetowej szkoły, Messengera, a także innych aplikacji.
Uczniowie mają obowiązek odrabiania prac i przesyłania ich nauczycielowi. Są również oceniani. Postaramy się, aby nadmiar pracy nie był zbyt obciążający, dlatego niektóre zajęcia zostaną ograniczone w liczbie lub całkowicie zdjęte z planu.
Jest to dla nas wszystkich sytuacja nowa. Wszyscy się uczymy. Mamy świadomość, że dla niektórych z Państwa taka nauka zdalna uczniów będzie stanowić duży problem. Proszę wierzyć, że dla nas to też nie jest to naturalna sytuacja. Wszyscy musimy się w niej odnaleźć. Staramy się jak najlepiej wykonywać swoją pracę. Prosimy o wyrozumiałość i kontakt w razie problemów.
Dyrektor i Grono Pedagogiczne SP Kalisz
W przyszłym tygodniu odbędą się egzaminy próbne przygotowane przez CKE dla uczniów klasy "8":
- poniedziałek 30.03.2020 godz. 9:00 – język polski – trwa 120 minut;
- wtorek 31.03.2020 godz. 9:00 – matematyka – trwa 100 min;
- środa 01.04.2020 godz. 9:00 – język angielski – trwa 90 minut.
Postarajmy się zapewnić uczniom spokój i ciszę. Najlepiej i przypilnować.
Pliki z egzaminami, w tym nagrania w formacie mp3 do j. angielskiego znajdą się na stronie www.cke.gov.pl. Przystępując do egzaminu najlepiej wydrukować sobie cały test łącznie z kartami odpowiedzi. Jeżeli ktoś nie posiada drukarki proszę skontaktować się z nauczycielem w celu omówienia rozwiązania problemu. Po egzaminie do nauczycieli sprawdzających można wysłać skany lub zdjęcia kart odpowiedzi z zadaniami otwartymi ewentualnie uzgodnić inną formę kontaktu.
Czas dostarczenia odpowiedzi:
Poniedziałek godz. 12.00
Wtorek godz. 12.00
Środa godz. 11.30
Próbny egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany wyłącznie w celu informacyjnym (tj. danie uczniom kolejnej szansy pracy z arkuszem egzaminacyjnym w czasie przeznaczonym na rozwiązanie zadań na egzaminie) oraz diagnostycznym (tj. zidentyfikowania wiadomości i umiejętności, które dany uczeń opanował już w stopniu zadowalającym, oraz wiadomości i umiejętności, które wymagają jeszcze doskonalenia). Gdyby były zakłócenia w dostępie do Internetu, prosimy o krótki komunikat do nauczyciela przedmiotu, z którego dzieci piszą.
Więcej informacji pod linkiem:
https://www.cke.gov.pl/images/_KOMUNIKATY/20200324%20Pr%C3%B3ba%20E8.pd
Zgodnie z zaleceniami MEN obecne zamknięcie szkoły z powodu zagrożenia epidemiologicznego nie powoduje przerwania działań dydaktycznych. Wychodząc naprzeciw Waszym potrzebom i oczekiwaniom, zdecydowaliśmy się wykorzystać naszą stronę internetową, jako nośnik kontaktów w procesie kształcenia. Grono pedagogiczne podjęło decyzję o prowadzeniu nauki własnej uczniów klas 1 – 3 i 4 – 8, w oparciu o materiały zamieszczane na naszej stronie.
Od poniedziałku, zgodnie z planem lekcji danej klasy, w zakładce „Zdalne lekcje” codziennie będą umieszczane zadania do wykonania z poszczególnych przedmiotów. W związku z tym prosimy o regularne odwiedzanie naszej strony i przekazywanie dzieciom wiadomości od nauczycieli. Pod zakładką „Nauczyciele” lub pod tematem zajęć znajdziecie Państwo indywidualny adres email każdego nauczyciela. Na ten adres można przekazywać informacje zwrotne z wykonanych zadań lub zadawać pytania. Możliwe będą i inne formy kontaktu (np. kontakt telefoniczny), które ustalą już indywidualnie poszczególni nauczyciele, o czym poinformują Was w wiadomościach.
Natomiast uczniowie klas ósmych skupią się wyłącznie na przygotowaniu do egzaminu. Nauczyciele j. polskiego, matematyki i j. angielskiego podadzą zakres materiału do powtórek, zadań, testów itp.
Prosimy o regularne korzystanie z naszej strony.
Bądźcie z nami w kontakcie i uważajcie na siebie !
Dyrektor i Grono Pedagogiczne SP w Kaliszu
10 marca gościliśmy w naszej szkole iluzjonistę pana Marcina Cichomskiego.
W zabawnej formie przedstawił „magiczne” sposoby na wykorzystywanie odpadów. Uczniowie bardzo chętnie brali udział w pokazie.
Pan „magik” przypomniał także podstawowe zasady segregacji śmieci.
Sponsorem pokazu był Zakład Zagospodarowania Odpadów Sierzno.
Dzień Kobiet jest doskonałą okazją do okazania PANIOM, ile znaczą w życiu każdego mężczyzny. Choć niekiedy trudno im się do tego przyznać, to jednak zdają sobie sprawę, że świat bez Kobiet byłby smutny, nudny i nijaki.
Co roku w naszej szkole obchodzimy święto naszych pań. Chłopcy pod przewodnictwem panów Marka Falkowskiego i Przemysława Kozłowskiego przygotowali program artystyczny, będący ukłonem w stronę wszystkich pań. Najpierw chłopcy recytowali wiersze, potem w rozmowie między sobą ukazali jak trudno zrozumieć kobietę. Chłopcy wykonali wszystko z wielkim zacięciem satyrycznym, z dużą dawką humoru, w asyście chórku wykonującego piosenki o kobietach. Na zakończenie dyrektor i Samorząd Szkolny złożyli wszystkim paniom piękne życzenia i wręczyli kwiaty.
5 marca 2020 roku nasza szkoła włączyła się w obchody Europejskiego Dnia Logopedy. Uczniowie klasy „0” i pierwszoklasiści wzięli udział w grupowych zajęciach logopedycznych, podczas których odbyli „Wędrówkę z Języczkiem Podróżniczkiem”, wykonując z ogromnym zaangażowaniem ćwiczenia usprawniające motorykę aparatu artykulacyjnego, oddechowego i fonacyjnego. Były też zabawy ruchowe przy muzyce, które również mają ogromny wpływ na rozwój mowy. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w przygotowanych zajęciach, a proponowane ćwiczenia warg, języka i żuchwy oraz podniebienia usprawniły narządy mowy.
Dnia 3 marca 2020 roku w hali sportowej w Nowej Karczmie zostały rozegrane Powiatowe Igrzyska Młodzieży w piłce ręcznej dziewcząt. Nasza drużyna w składzie: Natalia Banaszak (kapitan zespołu), Aleksandra Liedtke, Zofia Schütz, Agnieszka Liedtke, Antonina Czarnowska, Łucja Żabińska, Daria Błaszkowska, Karina Mazurkiewicz, Wiktoria Wolter, Marta Breza i Wiktoria Landowska wywalczyła III miejsce w powiecie kościerskim.
Opiekun: Przemysław Kozłowski
Uchwalenie 1 marca Narodowym Dniem Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" jest formą uczczenia ich walki i ofiary, ale także bólu i cierpienia, jakich doznawali przez wszystkie lata PRL i ciszy po 1989 roku.”
W naszej szkole uczniowie klasy VIII uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych. Przybliżyli swoim młodszym kolegom postacie Danuty Siedzikówny – Inki, Zagończyka i Witolda Pileckiego. Bezimienny Niezłomny, pisząc list do matki w krótkich słowach przedstawił tragizm sytuacji młodych ludzi, którzy w komunistycznych katowniach oddawali życie za wolną Polskę.
Wzorem poprzednich lat, również w tym roku nasi pierwszoklasiści uczestniczyli w ogólnopolskim programie „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.
Celem programu jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, rozpoczynających naukę w szkole oraz wspieranie ich rozwoju. Program wspomaga kształtowanie u dzieci postaw odpowiedniego zachowania się w sytuacjach dla nich niecodziennych, trudnych oraz uczy adekwatnej reakcji na zaistniałe zagrożenia życia na drodze, w domu, w szkole oraz rozsądnego i bezpiecznego korzystania z Internetu. Uczestnictwo w programie wymagało od uczniów aktywności, zaangażowania i wykorzystywania zdobytej wiedzy w praktyce. Uczniowie poszerzali swoją wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa wypełniając ciekawe karty pracy, układając puzzle, tworząc plakaty, rozwiązując zagadki, biorąc udział w zabawach ruchowych, dramowych i dydaktycznych.
Program zakończył się wypełnieniem przez uczniów Wielkiego Testu Bezpieczeństwa i uzyskaniem certyfikatu „Klubu Bezpiecznego Puchatka”.
Tłusty czwartek – w kalendarzu chrześcijańskim ostatni czwartek przed wielkim postem, znany także jako zapusty, mięsopust, karnawał. Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. W Polsce, wedle tradycji, w tym dniu dozwolone jest objadanie się.
Tak więc i w naszej szkole 20.02.2020 r. nie mogło zabraknąć tradycyjnych pączków. Jak widać na załączonych zdjęciach - były pyszne.
14 lutego uczniowie z kl. III-VIII uczący się języka kaszubskiego udali się na nietypową lekcję wf-u do parku trampolin JUMPCITY w Gdańsku oraz na mecz siatkówki mężczyzn Trefla Gdańsk z Cuprum Lubin w Ergo Arenie. Bilety na mecz były nagrodą za udział w V edycji konkursu plastycznego „Aktywne Kaszuby”. Konkurs był realizowany w ramach obchodów ogłoszonego przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie w 2020 r. „100-lecia zaślubin Polski z morzem oraz powrotu Pomorza do Polski”.
Podczas meczu na uczniów czekało wiele atrakcji m. in: stoiska twórców ludowych, nauka kibicowania z akcentem kaszubskim, gry i zabawy z dawnych lat. Już po raz kolejny został pobity rekord frekwencji dotychczasowych Kaszubskich meczy ponieważ było nas 9980 fanów.
Bardzo ważną częścią meczu było wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego, w którym nasza uczennica Zofia Schűtz z kl. VII otrzymała wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej.
Ergo Arenę opuściliśmy bardzo zadowoleni, pełni niesamowitych wrażeń i czekamy na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku.
14 lutego mieliśmy okazję wysłuchać w naszej szkole koncertu „Z biegiem Wisły” nawiązującego swym repertuarem do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz Walentynek.
Pomysł, dobór repertuaru i wykonanie koncertu (gra na skrzypcach, altówce, skrzypcach elektrycznych i instrumentach perkusyjnych oraz śpiew w stylu ludowym), a także prowadzenie koncertu i animacja zabaw i konkursów – pan Leszek Bolibok. Głównemu wykonawcy towarzyszył artysta muzyk grający na gitarze elektrycznej i elektroakustycznej oraz śpiewający przeboje polskiej muzyki rozrywkowej – pan Rafał Rompca.
W programie koncertu usłyszeliśmy bliskie sercu każdego Polaka pieśni i piosenki (tradycyjne i współczesne), a także utwory instrumentalne (ludowe i klasyczne) z regionów i krain leżących w dorzeczu Wisły, od źródeł po ujście.
Karnawał to miła, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas, w dniu 13 lutego 2020 roku.
W szkole pojawiły się dzieci przebrane za: wróżki, księżniczki, rycerzy, piratów, żołnierzy, kotki, króliczki, …nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Całą tą wspaniałą zabawę poprowadziła Merida – Bajeczne Animacje.
Czwartek, 13 lutego, upłynął w naszej szkole w kolorach czerwieni i atmosferze miłości i przyjaźni. A wszystko to z okazji Walentynek, przypadających 14 lutego. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zorganizowali pocztę walentynkową. Na korytarzu została ustawiona skrzynka, do której uczniowie wrzucali kartki, wyrażając w ten sposób swoje sympatie i przyjaźnie. Magii tej zabawy dali się ponieść wszyscy uczniowie. Walentynkowa skrzynka w mig wypełniła się po brzegi. Następnie walentynkowe amorki odpowiednio posegregowały pocztę i rozdały wszystkie kartki. W naszej szkole już od samego rana było czuć podekscytowanie wszystkich uczniów jak i również atmosferę walentynek, a to za sprawą rozbrzmiewającej w tle muzyki o tematyce miłosnej oraz dekoracji zdobiących szkołę.
W świąteczną atmosferę wprowadziły nas wszystkich Jasełka przygotowane przez dzieci z zerówki oraz uczniów klasy VII. Ponownie mogliśmy przeżyć historię narodzin Jezusa Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze i aniołowie. Młodzi aktorzy swoim występem podbili serca publiczności i wszystkich wprawili w świąteczny nastrój. Uroku inscenizacjom dodały kolędy wykonane przez uczniów klasy VII, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, uczniów i nauczycieli.
Już tradycyjnie 6 grudnia w naszej szkole pojawił się święty Mikołaj. Jego wizyta sprawiła radość nie tylko najmłodszym uczniom, ale także tym starszym. Każde dziecko otrzymało upominek. W całej naszej szkole panował radosny klimat oczekiwania. Uczniowie wykazali się wspaniałą inwencją przebierając się za mikołajów i elfy. A teraz czekamy na ponowną wizytę świętego w okresie bożonarodzeniowym w naszych domach.
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć spektakl teatralny pt. „Pinokio ”wystawiany przez aktorów teatru „ARTENES”. Przedstawienie odbyło się 29 listopada br. w kinie „Remus” w Kościerzynie. „Pinokio” Carlo Collodiego to jeden z najsłynniejszych utworów z kanonu klasyki literatury dziecięcej. To piękna opowieść o dojrzewaniu, popełnianiu błędów, zmaganiu się z własnymi niedoskonałościami. Na widzach, tych małych jak i dorosłych olbrzymie wrażenie zrobiła wspaniała scenografia, która zmieniała się niczym kameleon w kolejnych scenach utworu. Na uwagę zasłużyły również oryginalne i barwne kostiumy aktorów, które przykuwały wzrok. Spektakl bardzo podobał się publiczności. Szczególne wrażenie wywarła na nich ekspresja gry aktorskiej, wspaniała muzyka i gra świateł na scenie. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w akcji, ponieważ w wielu momentach wydarzenia wychodziły poza przestrzeń sceny i rozgrywały się obok niej, wśród publiczności.
Widowisko zapewniło dzieciom znakomite doznania estetyczne. Dyskusje w autokarze podczas drogi powrotnej potwierdziły, że spektakl na pewno zapadł w pamięci dzieciom i skłonił do refleksji.
Dnia 12 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przedstawiona inscenizacja „Dzieci Wrześni” przypomniała wszystkim tamte ciężkie czasy. Wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano jedno z wydarzeń, jakie miało miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Apel z okazji Święta Niepodległości przygotowany został przez panią Joannę Turzyńską oraz młodych aktorów i recytatorów z klas IV i V.
Powered by aSc EduPage