• Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022

06.07.2022

Po trzech latach zakazu tegoroczne zakończenie roku szkolnego 2021/2022 mogło przebiec w pełnej gali, jak i  z udziałem rodziców. Tegoroczny  rok szkolny był okresem trudnym dla uczniów i nauczycieli. Zajęcia zdalne przeplatały się ze stacjonarnymi. Nadszedł jednak ten najradośniejszy dzień, zakończenie roku szkolnego.Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022 rozpoczęła się Mszą św. w Kościele p.w. Św. Rocha w Kaliszu pod kierunkiem ks. prob. Ryszarda Zielińskiego. Część oficjalna uroczystości rozpoczęła się od wprowadzenia na salę gimnastyczną sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego. Następnie dyrektor szkoły p. Jarosław Ginter przywitał zaproszonych gości: Wójta Gminy Dziemiany - Pana Leszka Pobłockiego, Panią wice wójt Katarzynę Sprawka i przewodniczącego służb publicznych - Pana Andrzeja Hoppe oraz rodziców, uczniów i nauczycieli, pracowników obsługi i  absolwentów szkoły. Ważnym punktem uroczystości była ceremonia przekazania sztandaru szkoły nowemu pocztowi, w skład którego weszły: Monika von Domaros, Julia Breza i Oliwia Rekowska. Potem odbyło się ślubowanie absolwentów.  Następnie zabrali głos zaproszeni goście, którzy bardzo pozytywnie wypowiedzieli się o kaliskiej społeczności szkolnej. Wójt Gminy Dziemiany wręczył uczniom stypendia za osiągnięcia naukowe i sportowe.  Wzorem lat ubiegłych w imieniu społeczności szkolnej absolwentów pożegnali uczniowie kl. VII,  dedykując im ciepłe życzenia.   W dalszej kolejności  uczniowie kl. VIII  podziękowali nauczycielom za trud włożony w ich edukację, za zrozumienie, cierpliwość i mobilizowanie do nauki. Każdy pracownik szkoły otrzymał pamiątkowy medal.W końcu nadszedł ważny moment uroczystości – uczniowie klasy VIII otrzymali świadectwa i dyplomy absolwentów oraz nagrody za naukę, wzorową frekwencję i działalność społeczną.  W dalszej części uroczystości dyrektor i wychowawcy klas wręczyli świadectwa oraz nagrody książkowe  najlepszym uczniom i pozostałym uczniom wszystkich  klas. Całość uroczystości dopełniło odśpiewanie Hymnu Szkoły. Pan Dyrektor życzył zebranym  udanych wakacji, miłego wypoczynku, a tegorocznym absolwentom naszej szkoły  owocnych sukcesów w dalszej edukacji.